Ako zvládnuť najteplejšie obdobie v roku. Ľudia so zníženou funkciou štítnej žľazy a s Hashimotovou tyreoiditídou vnímajú horúce letné mesiace ako nikdy nekončiace muky.
Zmena časového posunu negatívne vplýva na štítnu žľazu!
Zmena času - či už ide o letný čas, alebo cestovanie do iného časového pásma, hlavne teraz v letnom období, keď letíte k moru - ovplyvňuje vnútorné hodiny vášho tela, teda cirkadiánny rytmus. Pre niektorých ľudí je najhoršia únava a úzkosť, u iných môžu mať takéto zmeny času vážnejšie a dlhodobejšie následky.
Prísun selénu priaznivo pôsobí na autoimunitné procesy. Selén je stopový prvok, ktorý si telo nedokáže vyrobiť, preto sa musí užívať s jedlom. Niektoré štúdie zistili pokles protilátok TPO pri užívaní selénu.
Cieľom terapie pri Hashimotovej tyreoiditíde je znížiť autoimunitný nárast a znížiť zápal: Nielen vitamíny a mikroživiny ovplyvňujú štítnu žľazu v produkcií hormónov, ale aj amynokyseliny, hormóny a stres..
Hormonálne toxíny, tiež známe ako znečisťujúce látky meniace hormóny alebo látky narúšajúce endokrinný systém (EDC), sú chemikálie, ktoré narúšajú hormonálny systém. Obzvlášť známymi hormonálnymi jedmi sú napríklad bisfenol A (BPA) a ftaláty, ale aj niektoré pesticídy.
Je jód naozaj škodlivý pri Hashimote? Telo potrebuje jód, štítna žľaza potrebuje jód. Avšak, aktivácia a skladovanie jódu spôsobuje extra námahu pre štítnu žľazu.
Krížová zelenina ,,Brassicaa'' brokolica, karfiol... ako vplýva na štítnu žľazu?
Krížová zelenina obsahuje určité chemické zlúčeniny známe ako strumigény, sú to látky schopné vyvolať zväčšenie štítnej žľazy (strumu) a môžu blokovať štítnu žľazu k produkcii hormónov.